Kredi istiyen bize gelsin

 

Türkiye Finans Genel Müdürü Nacar, 50 bin işletmeye kredi verdiklerini belirterek, `Müşterimizin yarısı 500 bin doların altında ciroya sahip işletmeler. Sistemi ihtiyacı olan herkese kredi verecek şekilde kurduk` dedi Türkiye Finans Katılım B

Türkiye Finans Genel Müdürü Nacar, 50 bin işletmeye kredi verdiklerini belirterek, `Müşterimizin yarısı 500 bin doların altında ciroya sahip işletmeler.Sistemi ihtiyacı olan herkese kredi verecek şekilde kurduk` dedi

Türkiye Finans Katılım Bankası, Deutsche Bank liderliğindeki uluslararası konsorsiyumdan 50 milyon euro tutarında murabaha kredisi aldı. Bir yıl vadeli eurobor artı 0.75 baz puanlı kredi öncelikli olarak KOBİ`lerin finansman ihtiyacı için kullanılacak. Kredinin imza töreninde konuşan Türkiye Finans Genel Müdürü Yunus Nacar, ilk kez murabaha kredisine imza attıklarını söyledi. Türkiye Finans`ın 130 şubesinde 50 bin kredi müşterisi olduğunu bildiren Nacar, bunun büyük bölümünü de KOBİ`lerin oluşturduğunu, sağlanan sendikasyonu öncelikli KOBİ`ler olmak üzere üretim ve kurumsal finansman desteğine ihtiyaç duyan firmalara verildiğini bilirdi.

PİYASALAR SIKIŞIK DEĞİL

Nacar, `Her bir şubemizin 100 bin dolara kadar krediyi yetkisiz kullandırma hakkı var. Biz sistemi ihtiyacı olan herkese kredi verecek şekilde kurduk. 50 bin müşterimiz var ve topladığımız 2.6 milyar dolarlık mevduatı bu işletmelere aktardık. Müşterimizin yüzde 50`si de 500 bin doların altında ciroya sahip işletmeler` dedi. Türkiye`de piyasaların sıkışık olduğu yönündeki iddialara da katılmadığını vurgulayan Nacar, kredilerde geri dönmemezlik yaşanmadığını, borçların vadesinin de uzatılmadığını dile getirdi.

YENİ KREDİ ALACAĞIZ

Türkiye Finans Genel Müdür Yardımcısı Osman Çelik de bu yıl uluslararası piyasalardan 200 milyon dolar daha kredi alacaklarını söyleyerek, `Gerçekleştireceğimiz stratejik ortağın kaynakları ve alacağımız kredileri Türk ekonomisine kazandırmayı planlıyoruz. KOBİ`ler kaynağa ulaşmakta zorlanıyor. Biz bunu kolaylaştıracağız` dedi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !